Україну затягує в наркотичний вир

Спостерігаючи за тенденціями розвитку сучасного кінематографу, мимоволі приходиш до розуміння, що дохідної частини від прихованої реклами алкоголю, тютюну чи інших товарів і послуг широкого вжитку зараз активно долучається і реклама продуктів наркотичної індустрії.

То в комедії «Клік» доця по-дитячому невинно запитує тата: «Тату, ти що, маріхуани обкурився?». То в «Холостячках» білою ниткою відстежується ланцюжок «дівич-вечір – алкоголь – кокаїн – весілля», після чого всі щасливі і задоволені. І таких прикладів – безліч! Вони – різні: від гостросюжетних трилерів до невинних сімейних комедій, але мета скрізь одна – реклама наркотику як нової позитивної реальності в житті людства., де навіть Ілон Маск – геній світового масштабу – вважає за нормальне курити траву публічно.

Наркотики, визнаємо ми це чи ні, вже стали невід’ємною частиною життя і в Україні. Спектр їхньої дії та діапазон цін – надзвичайно різноманітні, як і канали постачання теж.

Публічно то тут, то там нам демонструють якусь боротьбу правоохоронних органів з цією суспільною проблемою. Та статистика невблаганна: Україна, як і Біла Церква, зокрема, з кожним роком все глибше занурюється в цю небезпечну залежність. На фоні рапортів про затримання чергової партії кокаїну в Одеському порту, сміливих ніби то журналістських розслідувань, ми кожного дня бачимо розписані стіни будівель наших міст, де відверто або приховано позначені такі «таємні» телеграм-канали, бачимо оголошення про роботу кур’єром з оплатою від 10 000 грн за тиждень,  або й більше – стаємо свідками нелегального продажу препаратів в аптеках,  позбавити ліцензії які влада чомусь теж не може.

Напрошуються питання. То чи справді існує та боротьба з «несвідомими наркоманами» і злочинними наркобаронами, яку нам декларують з екранів телевізорів слідом за прихованою рекламою тієї «щасливої» наркотичної реальності? Чи все це – лише продовження тієї вбивчої вистави, яка розігрується перед українським суспільством вже досить тривалий час?

Так, проблема, в яку втягли Україну, є дійсно складною і неможливою для миттєвого вирішення. Але подолати її все ж можливо. Для цього життєво необхідна тверда воля очільників держави, яка повинна проявитися у жорсткому контролі фармакологічної галузі, що виробляє і продає ці препарати в Україні. Так, саме на наших фармацевтичних підприємствах випускається левова частка продукції, необхідної для виготовлення синтетичного наркотику. А ось куди і як розподіляється вже ця продукція – і повинно стати зоною прискіпливої уваги влади й контролюючих органів.

Ну і, звичайно, обмежити шляхи популяризації наркотичної реальності серед  українських громадян, простими словами – очистити інформаційний простір від наркотиків і в кіно, і в соціальних мережах, і в месенджерах всіх калібрів. Згадаймо, як діяла влада, коли зрозуміла небезпечний вплив соціальних мереж «ОК» та «ВК»… Тобто, можуть, якщо хочуть!

А доки ситуація залишається незмінною, можемо робити висновки, що наркотизація українського суспільства і, особливо, молоді, – вигідна для влади позиція. Певні люди, видно, заробляють на цьому тонни доларів, щоб вже скоро жити на цій благословенній землі в своїй щасливій і чистій від наркотиків цивілізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *