Україна в масках чи маски в Україні?

Дійсно, складні часи переживає зараз все людство. І Україна – не виняток.

Та навіть на фоні нашої першої розгубленості від такого досить стрімкого розвитку подій і зміни ситуацій, я розумію, що такою є наша реальність – бути країною третього світу, де від катастрофи нас може вберегти лише тривале перебування на карантині.

Складається враження, що якийсь нахабний чи безглуздий цинізм править бал в Україні. Поясню чому… Спочатку нам показують картинку евакуації через 1,5 місяця від початку епідемії в Китаї, і списують на цю подію 4,5 млн гривень розпорядженням Кабінету Міністрів №99 від 05.02.2020 та 2,65 млн гривень на двотижневе утримання евакуйованих в санаторії Національної гвардії «Нові Санжари» (згідно з повідомленням прес-секретаря тодішнього прем’єр-міністра Діани Давітян в коментарі «Українським новинам». За її словами, це рішення Уряд прийняв вже 17.02.2020). Цих людей було 89.

Вся Україна і весь світ бачили, як приймали українці евакуйованих. Ці кадри були на всіх передових сторінках світової преси. Випуски новину всіх країнах теж починалися із Санжар.

Та ось вже через місяць десятки тисяч громадян України, які перебували на заробітках в країнах-осередках спалахів хвороби, повертаються додому літаками, поїздами, автобусами, пішки. Далі – «краще»… Десятки тисяч потенційно інфікованих людей розчиняються у понад 40-мільйонній країні без жодного тесту, без будь-якої обсервації, без навіть елементарного контролю за дотриманням цими людьми правил самоізоляції з боку відповідних органів на місцях.

Чи це не фарс??

Влада зухвало мовчить, але теленовини і соціальні мережі наповнюються новим контентом. Ми знову бачимо картинки нікчемного поводження українців по відношенню одне до одного. Ті, хто повернулися в Україну, об’їжджають села і святкують свої повернення (що є недопустимим в умовах, коли вся країні потерпає в самоізоляції). З іншого боку нам показують дикунські вчинки часів середньовіччя, коли односельці палять хати сусідам, які повернулися з-за кордону. І таких прикладів – безліч… Як не крути, але ми бачимо лише погане, погане, погане!

Якщо людині говорити про її жалюгідність і всіма доступними методами демонструвати цей факт, то врешті-решт людина почне діяти згідно з цією парадигмою.

Власне, цим і займається влада в Україні: створює хаос, кидає українців в умови виживання і змушує гризтися й ненавидіти одне одного, а самі тим часом ділять гроші і розказують нам як не про «попєрєдніків», то про «право на помилки».

Друзі, все для чогось потрібно у нашому житті. І за будь-якою довгою ніччю приходить світанок – так буде і з Україною… Але поки цей час настає, озирніться на себе, на своїх найближчих і відчуйте, що Україна – це ви…  І жоден COVID-19 чи влада не зможуть зробити з нас посміховисько, якщо ми самі цього не дозволимо!..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *