Заліз кіт на сало та й кричить: «Мало!»

Карантин продовжено. Перша хвиля паніки пішла на спад, волонтери та бізнес трохи постягували найнеобхідніше в лікарні, народ терпляче сидить вдома і проїдає гроші. А тим часом у верхівках продовжують їх заробляти. І зараз не про очевидні факти, які трохи дратують нас цінами в супермаркетах, працюючими багатопрофільними мережевими магазинами, ломбардами і навіть ювелірними крамницями. Зараз мова піде про те, як МОЗ України заробляє на закупівлі засобів захисту для медиків.

Лише голі факти. На початку квітня 2020 року представники міністерства розглядали співпрацю з державним підприємством «Медичні закупівлі» і планували придбати через них 90 тисяч захисних костюмів за ціною 245 грн/одиницю від українського виробника «ТЕКСТИЛЬ-КОНТАКТ». Та несподівано міністерство зупинило перемовини і закупило лише 71 тисячу 374 костюмів за ціною 488 грн/од. І постачальником було вже не держпідприємство «Медичні закупівлі», а дистриб’юторська компанія «Меддвін». Що ж сталося? Можливо, держпідприємство відмовило МОЗ, і ті вимушено переплатили шалені гроші?

Якби ж то хоча б так… Насправді, все знову виявилося занадто заплутано і незрозуміло людині, яка платить податки і сидить удома на карантині.

Процедура перемовин була приблизно такою. Десятого квітня 2020року Міністерство охорони здоров’я надало листа підприємству «Медичні закупівлі» із запитом на 90 тисяч захисних костюмів для медперсоналу на суму близько 35 млн 687тис грн ( попередня вартість становила 296 грн/од. товару). Через кілька днів, а саме 14.04.2020р., ДП «Медичні закупівлі» та виробниче підприємство «ТЕКСТИЛЬ-КОНТАКТ» укладають попередній договір з обумовленою ціною вже 245 грн/одиницю, тобто фактично надається найвигідніша з можливих вартість і вимальовується можливість зекономити 40% з виділених коштів, а це – 13 мільйонів 700 тисяч гривень!

Але, на жаль, жодної відповіді від МОЗ ні державне підприємство, ні виробник не отримали, і остаточний договір не був підписаний, хоча з метою якомога швидшого забезпечення українських медиків робота все-таки була розпочата, і 20 000 захисних костюмів зараз вже лежать на складах – замість того, щоб бути розвезеними по лікарнях.

Натомість МОЗ 17.04.2020р. укладає договір на закупівлю 71 тис. 374 костюмів вартістю майже 500 грн/од. з компанією-дистриб’ютором «Меддвін».

По факту, маємо відсутність спецодягу у медиків, розтрату державних коштів в особливо великих розмірах і сумнівну посередницьку компанію.

Питання одне: скільки треба людям грошей, щоб вони перестали думати про них навіть перед обличчям прямої загрози життю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *