Відпочинок – найкращий лікар для душі і тіла

Ми часто чуємо слова про те, що «відпочивати будемо на тому світі». І у тих, хто так захоплено говорить їх, є всі шанси познайомитися з потойбічним світом набагато швидше, ніж у тих, хто дає своєму організму час для того, щоб відпочити й набратися сил перед новими звершеннями.

Тож чи варто хизуватися перед друзями 10-12-тигодинним робочим днем чи зображати з себе жертву обставин перед родичами? Всім нам відомо, що людина, яка заганяє себе роботою, стає злою, дратівливою та складною у спілкуванні. І цей стан з часом лише ускладнюється. У результаті – втрата друзів, непорозуміння в сім’ї, втрата контакту з дітьми чи й навіть із тваринами. Здавалося б, людина робить все для свого блага чи блага суспільства, а в результаті отримує нервовість, розгубленість, ізоляцію… Врещті-решт все це починає відображатися і на роботі: все частіше з’являються помилки, виникає незадоволення, страждає продуктивність праці. І тоді можна почути вже інші поширені слова: «робота з’їла». Що ж виходить? Замкнуте коло??

Давайте розбиратися.

Матінка-природа постаралася й зробила всі явища циклічними: день змінює ніч, літо – зиму. Тож і людині для нормального функціонування необхідно чергувати продуктивну діяльність із періодами повного спокою. І це не той нічний сон, коли людина продовжує подумки кудись бігти, а вранці, як наслідок, встає з головним болем. Це якраз зовсім інше.

Ми навчені багатьом речам, а ось правильному відпочинку – ні. Правильний відпочинок– це, в першу чергу, повна зміна діяльності. Якщо ви займаєтеся розумовою працею, вам варто перезавантажити організм фізичною активністю. Якщо ж ви цілий день гарували, «як раб на галерах», –то падайте на улюблений диван і завантажуйте мозок корисною інформацією.

Спеціалістам сфери емоційної праці, які цілими днями спілкуються з іншими людьми, необхідні тиша та спокій. Як варіант, можна зануритися у тихі прогулянки вздовж річки, копання в землі, звичайне прибирання рідного дому або ж діаметрально– випробувати себе в екстремальних видах спорту.

Правильний відпочинок – це не просто лежання пластом на дивані. Це – діяльність, яка дозволяє задіяти ті ресурси організму, які не використовуються повсякчасно в буденному житті. І нехай ця діяльність не принесе видимої користі, зате вона добре провітрить мозок!

До речі, гортання сторінок соціальних мереж не вважається корисною діяльністю й не принесе повноцінного відпочинку, зате час «з’їдає» прекрасно. Взагалі, для якісного відпочинку краще вимкнути всі електронні пристрої, які приносять інформаційний шум й наповнюють мозок непотрібним сміттям.

Часто повністю розслабитися нам заважають два чинники. По-перше, ми всі залежимо від думки суспільства, яке не зовсім прихильно ставиться до тих, хто хоче відпочити; по-друге, ми самі вже давно розучилися відпочивати. Підтвердженням цих слів може стати типовий сімейний вечір, коли один із нас падає безсило, а інший вимагає піти й викинути сміття негайно чи поставити вечерю на стіл…

Способів якісного відпочинку надзвичайно багато, і кожна доросла людина знає, що саме може подарувати її тілу й душі перезавантаження. Це і подорожі, і заняття спортом, відпочинок на природі, прогулянки, шопінг, походи в гості, клуби, смачна їжа.

Якщо ж перспектива спілкування з іншими людьми приносить поки що лише головний біль, а погода за вікном не сприяє прогулянкам, – займіться прибиранням. Так ви не лише подаруєте свою любов вашій оселі, а й розчистите власний життєвий простір для нових й щасливих подій. Та коли ваша домівка й так сяє від бездоганного порядку, займіться творчістю. Хобі, яке дасть вихід вашій внутрішній красі, допоможе вашому мозку й тілу якісно відпочити.

Бездіяльність – також прекрасний вид відпочинку, але втілити його досить складно. Бездіяльність – це не дивитися телевізор, не переглядати пошту, не «залипати» у Фейсбуці чи деінде. Бездіяльність – це медитація, споглядання стелі у вашій кімнаті, спостереження за пташкою за вікном.

Хороший сон також допоможе якісно відпочити. Придумайте власний ритуал переходу до сну: розслаблююча ванна, заспокійливі напої (не алкоголь, а чай з мелісою), цікава книжка, чиста постіль і свіже повітря – все це здатне наповнити вас силами та життєвою енергією.

Та й протягом робочого дня не забувайте давати собі 10-хвилинні перерви кожні 50 хвилин. Це теж допоможе вашому організму не відчувати себе загнаним.

Та якщо коротко: забудьте все, що прочитали щойно, і запам’ятайте головне: відпочинок повинен бути активним, частим і приємним для вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *